کیک شکلاتی با گردو


 کیک شکلاتی با گردو :

کیک شکلاتی با گردو

مواد لازم و ترکیبات(8 نفر) :
4 عدد تخم مرغ
125 گرم شکردانه ریز
125 گرم آرد ساده
یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو
25 گرم کره آب شده
75 گرم شکلات خالص آب شده
150 گرم گردوی ریز خرد شده

مواد لازم برای تهیه رویه کیک :
75 گرم شکلات خالص
125 گرم کره
200 گرم پودر قند
2 قاشق غذاخوری شیر 
گردو برای تزیین
 
1) یک قالب کیک دایره ای به قطر 18 سانتی متر را کمی چرب کنید و کف آن کاغذ روغنی بیندازید. تخم مرغ ها و شکردانه های ریز را داخا کاسه ای بریزید و با همزن برقی 10 دقیقه خوب بزنید تامخلوط کاملا کمرنگ شده و به حالت پفی درآید و وقتی همزن روی آن خط بیندازید تا چند ثانیه در آن باقی بماند.
2) آرد و پودر کاکائو را با هم الک کرده و آن را به شکلات و کره آب شده و گردو خرد شده اضافه کنید و خوب به هم بزنید. مایه کیک را داخل قالب کیکی که از قبل آماده کردید بریزید و آن را داخل فری که از قبل گرم شده ، روی حرارت 160 درجه سانتیگراد سا 325 درجه فارنهایت یا عدد 3 فرهای گازی به مدت 30 تا 35 دقیقه بپزید. برای اطمینان از پخت کیک باید وقتی آن را با دست می فشارید حالت ارتجاعی داشته باشد و سر جای خود برگردد.
3) بگذارید کیک داخل قالب به مدت 5 دقیقه بماند تا سرد شود سپس آن را روی سینی مشبک فلزی قرار داده تا کاملا خنک شود و به دو لایه برش دهید.
4) برای تهیه رویه کیک ، شکلات خالص را آب کنبد و بگذارید کمی سرد شود.کره ، پودر قند و شیر را داخل کاسه ای بریزید و خوب با هم مخلوط کنید تا به مایعی کرم رنگ  و نرم تبدیل شود، شکلات آب شده را به مواد اضافه کنبد.
5) مابین دو لایه را از مخلوط قبلی قرار دهید و خوب بمالید و پهن کنید و دوباره آن را روی هم قرار دهید.سپس کیک را داخل  ظرف سرو بگذارید و باقیمانده مخلوط را با کاردک روی سطح کیک بمالید . روی آن را با گردو تزیین کنید ، کیک آماده سرو است....

 نوش جــــــان !!!
 
نظرات شما