تولد حاج حسین هدایتی در شلتوک

 ساعت ۱۲ ظهر بود که شهرام فخار زنگ زد و گفت تولد حسین آقای هدایتیه تو شلتوک. کلی جلسه داشتم ولی چون فرهاد(شریک مستر) تهران بود همرو سپردم بهشو رفتم سمت فشم. رسیدم و ماشین رو جلوی در پارک کردم و رفتم داخل. برانکو ایوانکویچ و خونوادش قبل ما رسیده بودن و بعد از کلی خوش و بش نشستم کنارش. رستوران فضای خیلی زیبایی داشت و کلی گل رز قرمز و سفید در اومده بود داخل حیاط و میزای رستوران هر کدوم داخل اتاقک هایی بود که با شیشه سکوریت درست شده بود که بالاشون ساقه برنج(شلتوک) اتاقک ها رو فوق العاده زیبا کرده بود. 
دو تا هندونه هم تو آب انداخته بودن که خنک شه. هر موقع هندونه تو آب می بینم یاد عموغلام می افتم که سیزده به درا هندونه تو آب می نداخت تا خنک شه بعدش هم همه دسته جمعی می زدیم تو رگ.
تو حال و هوای رستوران بودم که آقای دکتر طاهری(مدیرعامل پرسپولیس) و همسرشون و آقای هدایتی رسیدن. از آقای هدایتی خاطرات خوبی از زمان تیم فوتبال استیل آذین دارم. اون زمان طراحی سایتشون رو شرکت کاسپید(شرکتی که مستر ایجاد کرده) انجام داده بود. یک روز صبح وقتی اومدم استیل آذین دیدم شدم مشاور اقتصادی آقای هدایتی! اون روز قرار بود از AFC بیان ابران و مستر نماینده استیل آذین برای نشون دادن ورزشگاهها شده بود که خودش تجربه جالبی بود. 
یک خاطره دیگه هم که داشت مستر این بود که برای بازی استیل آذین و پرسپولیس, کاسپید شد اسپانسر و چون پشت پیراهن بودیم وقتی دقیقه ۹۲ تیم علی دایی به جای پاس دادن(فیر پلی) زد تو گل, مستر از خوشحالی هوار می زد تو ورزشگاه! بازیکنا در حال کشتن همدیگه بودن ولی مستر خوشحال بود چون تمام تلویزیون های داخلی و خارجی و برنامه ۹۰ این بازی رو به عنوان بدترین بازی قرن به تصویر کشیدن و این یعنی نشون دادن لوگو شرکت مستر تا ۲ سال شانس آوردیم که بین اون همه پرسپولیسی کتک نخوردیم به خاطر نشون دادن خوشحالیمون از کتک کاری! 
برای شروع شربت سکنجه بین خیار آوردن و شربت زعفرون و تخم شربتی و آبلیمو که هم خیلی خوشمزه بودن و هم خیلی خوشرنگ. کلا مستر عاشق رستوراناییه که فقط دوغ و نوشابه و آب ندارن و می تونی چیزای دیگه هم پیدا کنی برای نوشیدن.
هندونه هم آوردن که تو اون فضا خیلی حال داد و جیگرمون تازه شد. بعد رفتیم داخل اتاقک و برامون سه مدل زیتون آوردن. یکیش با رب انار بود و یکی زیتون پرورده و یکی هم زیتون مخصوص شلتوک بود که زیتون با دونه های انار و گردو خورد شده و سبزی خوردن داشت. ماست چکیده هم آوردن و برانی اسفناج و برانی بادمجان هم آوردن.
سالاد مخصوص شلتوک هم آوردن که کاهو گوجه گیلاسی و خیار و نون رست و سس مخصوص بود که خوشمزه بود. میرزا قاسمی هم با نون تازه ای که خودشون می پزن زدیم بر بدن.
بعد از خوردن پیش غذا یک دیس خیلی خوشگل که قدیمی بود و برای حدود ۵۰ سال پیش بود آوردن که توش پر کباب بود. کباب لقمه، کباب برگ، جوجه ترش، جوجه رون، کباب ترش، پله کباب(شبیه چنجه که راسته گوسفندیه و مرینیت شدس) و ششلیک و ماهی قزل آلا و ماهی سوف(ماهی که تو رود ارس می تونین پیدا کنین. ماهی آزاده و خیلی خوشمزس) آوردن و لونگی(مرغ کامل شکم پربا سسی شبیه فسنجون) و فسنجون و باقالی قاتوق و ماهی دودی هم آوردند. کلا کبابا عالی و فوق العاده بودن. لونگی هم خیلی خوشمزه بود و پیشنهاد می کنم حتما تیستش کنین.
برنج هم با ته دیگ زعفرونی آوردن که کلا خیلی عالی بود. پیشنهاد می کنم حتما برید و هم از فضا و هم از غذا لذت ببرید.

قیمت کباب برگ:۴۰۰۰۰ تومان
لقمه: ۲۵۰۰۰ تومان 
جوجه رون:۲۰۰۰۰ تومان
جوجه ترش:۲۵۰۰۰ تومان و در مجموع گرونترین غذا ۵۰۰۰۰ تومان بود که لونگی(مرغ کامل بود)
نوع رستوران : رستوران ایرانی
شهر : فشم
آدرس : میدون لشگرک، ابتدای جاده فشم، زرده بند، رستوران شلتوک
تلفن : ۲۶۵۳۲۲۰۳
وب سایت :
فیس بوک :

نظرات ارائه شده : ۰ نظر

۰

نظرات شما