رستوران دوست داری یا کافی شاپ؟

رستوران کافی شاپ
دانلود اپلیکیشن
 • رستوران هتل درویشی

 • آدرس: مشهد - خراسان رضوی - خیابان امام رضا (ع)
ساعت ۶ با فرهاد رفتیم فرودگاه دنبال آقای دکتر جلالی. (همزمان با بازی استقلال پرسپولیس) آقای دکتر رو برداشتیم و رفتیم نمایشگاه السیت مشهد. وقتی رسیدیم از غرفه ها دیدن کردیم و بعد از توضیحات آقای مهندس آبسالان(مدیر فناوری اطلاعات شهرداری) که سابقا دانشجوی پدر هم بودن رفتیم و بعد از برداشتن عباس به سمت هتل درویشی براه افتادیم. تعریف این هتل رو از رامین زیاد شنیده بودم. رسیدیم و ماشین رو پارک کردیم. روبروی خیابون، حرم امام رضا بود که برای همتون دعا کردم. سر در فوق العاده عظیم و با ابهتی داشت. وارد هتل که شدیم لوستر بزرگ و آبی هتل خیلی تو چشم می زد. واقعا هتل قشنگی بود. خیلی از مهمونهاشون عرب بودن. یک حوض پر از آبی که گلهای سرخ توش پر پر شده بود هم به زیباییهای هتل افزوده بود و کلی رمانتیک کرده بود فضا رو.
طبقه پایین هتل یک رستوران بود که غذاهای ایرانی سرو می کرد. طبقه دوم هم رستوران ملل بود که غذاهای فرنگی داشت. با آسانسور رفتیم بالا و توسط یکی از پرسنل سر یکی از میزها مستقر شدیم. کلا خیلی محیط قشنگی داشت. درختهای نخل و دکورش خیلی باحال بود. سر میزها هم ۲ تا شمع بود که برامون روشنشون کردن. مدیر رستوران و سر آشپز برای خوش آمدگویی به مستر اومدن سر میز که باهاشون عکس گرفتیم. 
منو رو آوردن. استارتر سوپ عدس عربستان، سوپ قارچ و سوپ جو گرفتیم. سوپ قارچ و عدس خیلی خوشمزه بود ولی سوپ جو معمولی بود. البته سوپ عدس تو منو نبود و هر روز هم درست نمی کنن. کلا قاشق منو عباس و فرهاد تو ظرفای همدیگه بود و فکر کنم آقای دکتر جلالی از دیدن این صحنه ها یه ذره متعجب شده بود. البته طبیعی هم بود. استادای خارجی کنفرانس بازاریابی اینترنتی هم که اومده بودن ایران اولش تعجب می کردن ولی روزی که داشتن می رفتن قاشقاشون تو دهن همدیگه بود. هه هه
برای استارتر بال مرغ وفیله کباب چوبی هم آوردن که بال مرغ به خاطر کوچیک بودن بالها و سوخاری بودنش خیلی خشک بود. قطعا باید از بال مرغهای درشت تر استفاده کنن تا بهتر بشه ولی طعمش خوشمزه و اسپایسی بود. فیله کباب هم که باسس انار سرو می شد روی آناناس بود و خیلی خوش طعم بود. برامون یک ظرف قارچ که با سس مخصوص بود آوردن که بینظیر بود. سالاد چینی مرغ هم که کاهو و جوانه ماش و فلفل دلمه ای رنگی و هویج و سینه مرغ گریل شده و سس بادام زمینی داشت خیلی خوشمزه و تازه بود. همیشه وقتی ازم می پرسیدن رستورانهای مشهد چطوره؟ می گفتم که پسران کریم و کله پزی حمید طلوع و رستوران ارم شاندیز و معین درباری که غذاهای ایرانی سرو می کنن عالین و تو دنیا تکن و اگر می گفتن رستوران اینترنشنال چی سراغ داری می موندم ولی از الان هتل درویشی هم تو ذهنم خواهد بود.اسپرینگ رول رو فراموش کردم. اونم خوشمزه بود.
غذاهای اصلی هم سفارش دادیم. آقای دکتر ماهی سلمون سفارش داد که نداشتن. واسه همین گینگ پرون(شاه میگو) سفارش دادن که میگو گریل شده با سیب زمینی تنوری و کلم بروکلی و سس زعفرونی و لیمو سرو می شد و خیلی هم خوب این کار انجام شده بود. مستر هم اسوبوکو که ماهیچه گوساله پخته شده تو آب گوشت بود که خیلی خوشمزه بود و بهترین غذا خصوصا برای کسایی که مثل مستر غذاهای چرب و چیلی رو دوست دارن خیلی خوشمزس. قلمش هم پر مغز بود که هرتی کشیدم بالا!!!!! (موقع سفارش بگید که قلم مغزدار باشه.)
فرهاد نودل لیو چاومین گرفت که نودل سبزیجات و بیف(گوشت گاو) بود. پیاز، فلفل دلمه ای و هویج و سویا سس و سیر و پیازچه هم داشت که نودل رو خوشمزه کرده بود. البته اگر از نودل thick استفاده می کردن خوشمزه تر هم می شد. لمب چاپس هم گرفتیم که خوشمزه بود ولی عالی نبود. در مجموع رستوران خیلی خوبی بود و محیط و غذاش حرف نداشت. هزینه ۱۷۳۰۰۰ برای ۴ نفر شد ولی سفارش ما بیش از ۴ نفر بود.
در همین حین که حساب می کردیم من از پله ها پریدم و رفتم بالا و با لمکده هتل درویش هم آشنا شدم. خیلی جای قشنگی بود. صندلی هایی که بین آب گذاشته شده بودن و چای و قلیون سرو می کردن. ماهی های آزاد تو آب هم بودن که می تونستین صید کنین و بدین همونجا براتون کباب کنن. حسین ربیعی هم اونجا بود که از بچه های خوب آبادانه. بهش بگین دوست مسترین تا هواتونو داشته باشه. فقط قلیونش خیلی گرونه و ۳۰۰۰۰ تومانی آب می خوره! ماه هم که بالای سر و ماهی و ... چه شود.
 
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی
 • رستوران هتل درویشی

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!