رستوران دوست داری یا کافی شاپ؟

رستوران کافی شاپ
دانلود اپلیکیشن
 • رستوران مس توران

 • آدرس: تهران - تهران - میدان نیاوران، روبروی بانک شهر، رستوران مس توران
شب ساعت ۹ شب به اتفاق شهرام فخار، بیژن بیرنگ و رها(خانوم بیژن)، بهنود و خانومش و خانم پگاه رفتیم مس توران. رستوران تازه تاسیسی که سبک جدیدی از غذای ایرانی رو به مردم ارایه می ده و تعریفش رو از بهنود خیلی شنیده بودم. ماشینا رو جلوی رستوران پارک کردیم و رفتیم داخل. یک مجمعه مسی سر در رستوران بود که روش اسم رستوران و سال تاسیس که ۱۳۹۴ بود حک شده بود. وارد حیاطکی شدیم که کنارش نونوایی وجود داشت که به سبک قدیمی نان سنتی ایرانی رو پخت می کرد. بعدش چش مستر به در چوبی قدیمی که ارتفاع حدود یک متر و شصت داشت خورد که شیشه های رنگی ملقوش داشت و موقع ورود باید مواظب سرتون باشید چون اگر سرتون رو خم نکنین مغزتون کلا کنف یکن می شه. خاصیت شیشه های رنگی در قدیم این بوده که باعث می شه حشرات موذی سمت در نیان. بعد ورود مدیر سالن به استقبالمون اومد و از رزرومون پرسید و ما رو به سمت میزمون هدایت کرد. بعد اینکه مستقر شدیم یه دوری تو رستوران زدم و با فضای متفاوت ولی اصیل ایرانی و نه به سبک سنتی و قهوه خانه ای بلکه فضای غالب رستوران رنگ سفید بود که به صورت روستیک و دستمال، دیواره ها ساخته شده بود و در کنار دیواره ها کف فضا با سیمان ساده و کاشی های اصیل ایرانی فرش شده بود و در سقف هم با چوبهای طبیعی فضای بسیار باحالی را ایجاد می کرد. ابتکار جالبی که در این فضا دیدم به جای لوستر های مرسومی که در فضاهای داخلی در ایران کار می شه از تاس های قدیمی به جای لوستر استفاده شده بود. میزهای رستورانم که با چوب گردو کار شده بود و کلا با موزیکی که پخش می شد به قول خودمون فضا رو دو نفره کرده بود. بعد دور دور تو رستوران نشستم و با یک آفتابه لگن دوره صفویه که داخلش با عطر بهارنارنج معطر شده بود سر میز دستامون رو شستیم و بعد هم شروع کردیم به سفارش دادن. اول برامون دویماژ آوردن. 
دویماژ یک پیش غذای قزوینیه که شامل پنیر و گردو سبزیجات معطر ادویه و روغن زیتونه که با نون سنتی ایرانی که روش ریشه زعفرون کنجد و شوید و زیره داره و طعمش هم بینظیره .داخل دویماژ اصیل قزوین به جای پنیر پاستوریزه از پنیر کوزه ای استفاده می شه که وقتی از آشپز رستوران دلیل این جایگزینی رو پرسیدم گفتن که همه ماست کوزه ای رو دوست ندارن برا همین از پنیر پاستوریزه استفاده کردن. برای استارتر چیزایی که سفارش دادیم: سوپ پسته: سوپ پسته که با انار و پسته درست شده بود و فوق العاده خوشمزه بود و طعمی بود کاملا جدید برای مستر سالاد پرورده: زیتون ترد رودبار به همراه رب انار ترش محلی و رب انار شیرین و گردو و توچاق(گیاه مخصوص گیلانی) و نعنا خشک و روغن زیتون داشت و خوشمزه بود. 
سالاد خیار و انار: این سالاد با خیار انار پیاز قرمز و پنیر و سس مخصوص درست شده بود و پیشنهاد می کنم حتما تیستش کنین. سالاد شیرازی که حرف نداشت. سالاد اسفناج: اسفناج و انار و گردو و فیله پرتقال و سس مخصوصی که تو خود سالاد مرینیت شده بود. ماستینه زنجبیل و شیره خرما: ماست و زنجیل و شیره خرما که زنجبیل برای هضم غذا فوق العادس. از این به بعد مستر برای هضم غذاها زنجبیل می ذاره تو جیبش. ماستینه خیار: ماست و خیار و شوید و گردو برگ گل محمدی نعنا خشک و کشمش سبز تشکیلش می دادن و خوشمزه بود. برای نوشیدنی: کوکا شیشه ای که مستر رو برد به کودکی که گل کوچیک می زد و بعد فوتبال دسته جمعی می رفتیم و به قول مشهدیها ککس(کیک) نوشابه می زدیم بر بدن دوغ آبعلی گازدار شیشه ای قدیمی که با لیوان یخ همراه با نعنا و گل محمدی بود شربت زعفرون با تخم شربتی که فوق العاده بود و حتما پیشنهاد می کنم تیستش کنین شربت نعنا که نعنای تازه عرق نعنا و شهد نبات بود برای غذاهای اصلی: مسینه بره چوپان: دیگچه مسی که داخلش پلو، اسفناج طعم دار با سیر و لوبیا چشم بلبلی و ماهیچه مشهدی پز که روی پلو اومده بود و خمیر مخصوصی روش بود که یک استخون ماهیچه زده بود ازش بیرون و خیلی خوشمزه بود و حتما پیشنهاد می کنم تیستش کنین. به نظرم بهترین انتخاب می تونه بشه برای کسایی که گوشت خورن و هزینه هم ۵۸۰۰۰ تومان بود. 
کباب شاهنامه: همون لم چاپس بود که با ساقه برنج دیزاین شده بود با مرینیت مخصوص با سس اسفناج و سبزیجات که کنارش بود و این مرینیت این کباب رو از ششلیک جدا می کرد. هزینش ۶۰۰۰۰ تومان بود. پلو پرده ای آلبالو – آلبالو پلو با گوشت گردن که شامل آلبالو تازه، پلو، خلاخل پسته، خلال بادوم، روغن کرمانشاهی بود که هزینش ۴۰۰۰۰ تومان بود و با اینکه مستر خیلی آلبالو پلو دوست نداره باید بگم خیلی معرکه بود. چلو گردن بهار نارنج گردن مشهدی پز که عطر و رایحه بهار نارنج می داد و فوق العاده خوشمزه بود. هزینه چلو گردن ۵۸۰۰۰ تومان بود. کباب حسینی مغز راسته گوسفندی با پیازک(پیاز کوچولو) فلفل دلمه ای و سس مخصوص کباب حسینی که یک کباب سنتی اصفهانه که تو سیخ چوبیه که هزینش ۴۸۰۰۰ تومان بود. شاه میگو تنوری با خاویار میگو یو ده که با سس چهارمغز و خاویار کاسپین که هزینش ۹۵۰۰۰ تومان بود دستشویی هم خیلی تمیز و شیک بود و پرسنل هم سنگ تموم گذاشتن البته یه صحنه دوغ بالای شهرام فخار از دستشون در رفت و خالی شد موقع خداحافظی هم جلوی در یک ظرف سفالی بزرگ پر از آب بود به نام لانجین که سکه هایی که بهمون دادن رو آرزو می کردیم و می نداختیم داخلش. 
یک کاسه قدیمی هم بود که شهرام پر آبش کرد و ریخت بالای سر مستر برای اینکه چشم حسودا از مستر دور شه
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران
 • رستوران مس توران

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!