رستوران دوست داری یا کافی شاپ؟

رستوران کافی شاپ
دانلود اپلیکیشن
 • کافه سینما

 • آدرس: تهران - تهران - خیابان ولیعصر، باغ فردوس – موزه سینمای ایران
صبح ساعت ۱۰ قرار کاری داشتم با آقای آذرک. قرار بود راجع به همایش بازاریابی اینترنتی که قراره مرداد ماه برج میلاد برگزار شه صحبت کنیم. با اینکه کافه سینما با منزل مستر ۵ دقیقه فاصله داره ولی تا حالا تیستش نکرده بودیم. به اتفاق فرهاد و میسیز رفتیم باغ فردوس و بعد از پارک ماشین رفتیم داخل باغ فردوس که موزه سینمای ایران هم همونجاست. محمدشاه قاجار، درسال ۱۲۶۴ ق، قصری در نزدیکی تجریش ساخت ولی همزمان با بیماری و مرگ او قصر نیمه‌تمام موند. در همان قصر نیمه‌تمام به نام محمدیه (در محل محمودیه فعلی) از دنیا رفت. در سال ۱۳۵۰ ساختمان موجود در باغ به مرکز فرهنگی و هنری و نمایشگاهی تبدیل شد و پس از انقلاب اسلامی نیز در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. مساحت باغ فردوس ۲۰۰۰۰ متر مربع و طول آن ۲۸۰ متر وشیب آن از شمال غربی به جنوب شرقی است. هم‌چنین، دکتر محمود افشار یزدی در سال ۱۳۱۶، قسمتی از باغ و ساختمان اندرونی را که حدود ۶۰۰۰ متر مربع بود، خرید و به تدریج با خریدن قطعات اطراف، مساحت باغ را به ۱۲۰۰۰ متر مربع رسوند. پس از اون در سال ۱۳۳۷، باغ و ساختمان‌های داخل آن را وقف امور فرهنگی کرد؛ از جمله در سال ۱۳۵۲ قسمتی از اون برای استقرار مؤسسه لغت نامه دهخدا و مؤسسه باستان‌شناسی به دانشگاه تهران واگذار شد که هم‌چنان دایره.
 
خلاصه فضای خیلی خاصی داره و روزی که رفتم بارونی بود و رویایی. رسیدیم و اشتباها اول رفتیم کافه ویونا ولی بعد با پرس و جو رسیدیم به جایی که قرار داشتیم. از زیر پلاستیکی که در هم بود رفتیم داخل. اولش یک سری میز و صندلی بود و بعد وارد سالن می شد و بعدش هم می خورد به حیاط که فضای خیلی خوبی رو محک زده بود. بعد از احوال پرسی با آقای آذرک نشستیم و برامون منو رو آوردن. سیگار کشیدن در بخش مسقف کافه ممنوعه اما در فضای باز استعمال دخانیات آزاد است، کافه سینما اینترنت وایرلس داره، منوی نوشیدنی‌ها هم منوی قوی و متنوعی است. انواع چای و قهوه, از جمله چای شکوفه یاس که از برگهای بوته ی نادر در شمال چین درست می شه. چای سنجا که در بازارای ژاپن تولید می شه و خیلی مدلای دیگه که لذت صبحونه رو چند برابر می کنه. قهوه های گرم با شیر یا خامه و یا کلاسیک بدون شیر و یا قهوه سرد رو هم می تونین تیست کنین اگر طرفدارش هستین. صبحانه ویژه دو مدل هست که یه مدل صبحونه, بشقاب گرمه که شبیه صبحونه انگلیسی(English Breakfast) و یه مدل هم بشقاب سرده که هر اولی ۲۹۰۰۰ تومان و دومی ۲۸۰۰۰ تومان هست. اگر خواستین ارزونتر در بیاد می تونین املت مدیترانه بگیرید که با تخم مرغ و ماهی تن و پیاز و گوجه فرنگی درست می شه که ۱۶۰۰۰ تومانه یا املت سبزیجات که با سبزیجات و گوجه فرنگی و تخم مرغ درست می شه و ۱۴۰۰۰ تومان هست. با هر کدوم از این املت ها چای رایگان هم سرو می شه. ساعت صبحونه ۱۱:۳۰ تموم می شه و سعی کنین قبل این ساعت اینجا باشید. غذا هاشون هم انواع پاستا و لازانیا و انواع ساندویچ پنینی و استیک می تونین بزنین بر بدن.
 
مستر هم صبحونه گرمش رو تیست کرد که نیمرو بود وسط, گوجه گیلاسی, قارچ, بیکن (بیکن اسلامی که دارای درصد گوشت خیلی بالاست) , سیب زمینی, ۲ تا تست فرنکفورتر, سالامی و لوبیا چیتی که با این ۹ آیتم ظرف بسیار شکیلی رو تشکیل داده بود. نون رو هم تو سبد خیلی خوشگلی میارن که اون خودش کلی اشتها رو باز می کرد. آب میوه طبیعی هم دارن که آب پرتقال خیلی خیلی خوشمزه و خوب بود. چای با نبات رو هم خوردیم که بعدش با انرژی مضاعف برگردیم سر کار. برای ۳ تا صبحونه گرم و ۳ تا آب پرتقال ۱۳۹ هزار تومان دادیم که قیمت بالا بود ولی سرویس و کارشون عالی بود و به نظرم می ارزید. ضمنا برای بیزنس من ها هم فضای بسیار خوبیه تا بتونن مثل مستر قراردادشون رو اکی کنن.
 • کافه سینما
 • کافه سینما
 • کافه سینما
 • کافه سینما
 • کافه سینما
 • کافه سینما
 • کافه سینما

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!