پیتزای ایتالیایی مرغ و قارچ

پیتزای ایتالیایی مرغ و قارچ

مواد لازم برای پیتزای ایتالیایی مرغ و قارچ:

خمیر پیتزا 1 عدد
مرغ پخته شده 1 پیمانه
قارچ 1 پیمانه
پنیر موزارلا 1 1/2 پیمانه
روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری
پودر سیر به میزان لازم
نمک و فلفل به میزان لازم
سس گوجه فرنگی به میزان لازم


طرز تهیه پیتزای مرغ و قارچ ایتالیایی:

مرحله اول:
دمای فر را روی 190 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. مرغ پخته شده را قطعه قطعه کنید و روی سینی فر قرار دهید. روی مرغ‌ها به مقدار کافی آبلیموی تازه بچکانید و نمک، فلفل و پودر سیر بپاشید. در صورت تمایل می‌توانید برای مزه‌دارتر کردن مرغ، مقداری کره هم کنار مرغ‌ها قرار دهید.

 مرحله دوم:
 قارچ‌ها را خرد کنید و روی آن‌ها به مقدار کافی روغ زیتون بپاشید. قطعات قارچ را یا در کنار مرغ‌ها، یا در سینی جداگانه، داخل فر قرار دهید. سینی مرغ و قارچ را به مدت 30 الی 45 دقیقه داخل فر قرار دهید تا خوب برشته شوند. بعد از این زمان، سینی را از فر خارج کنید و گوشه‌ای بگذارید تا خنک شود.

 مرحله سوم:
فر را تا دمای 220 درجه سانتیگراد گرم کنید. خمیر پیتزا را روی یک سینی فر قرار دهید و به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل فر بگذارید تا کمی بپزد. در این مرحله خمیر پیتزا باید کمی سفت شود و به خود رنگ بگیرد.

مرحله چهارم:
خمیر پیتزا را از فر خارج کنید. روی سطح خمیر لایه نازکی سس گوجه فرنگی و روغن زیتون بمالید و کمی پنیر موزارلا بپاشید. سپس قارچ و مرغ را روی سطح خمیر پخش کنید و روی آن‌ها را با یک لایه پنیر موزارلا بپوشانید.

 مرحله آخر:
پیتزا را به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل فر قرار دهید تا سطح پنیر و خمیر پیتزا برشته شوند. اگر می‌خواهید خمیر پیتزای تردتری داشته باشید، بعد از اینکه پنیر روی سطح پیتزا آب شد تنظیمات فر را به مدت 2 الی 3 دقیقه روی حالت گریل قرار دهید. بعد از آماده شدن پیتزا سینی را از فر خارج کنید و به مدت 5 دقیقه گوشه‌ای بگذارید تا خنک شود. در صورت تمایل می‌توانید در این مرحله روی سطح پیتزا کمی ریحان و جعفری خرد شده بپاشید. پیتزا مرغ و قارچ شما آماده است، نوش جان!

1398/01/29