رستوران یا غذایی که دوست داری جستجو کن

  • رستوران سلری ببک

  • آدرس: استانبول - ترکیه - Küçük bebek cad. 4D bebek, Istanbul, Turkey 34342
خیلی اتفاقی رستوران سلری ببک استانبول رو که در بهترین خیابون استانبول واقع هست رو پیدا کردیم. سلری به معنی کرفس هست که یک رستوران بار هست و صاحبش یک خانم جوان ایرانی است. غذاهایی که سفارش دادیم ماهی سی بس، بن فیله یا فیله استیک و پاتای بود..
ماهی سی بس واقعا خوشمزه بود و خوش پخت. کلا من ماهی کاد سیاه و سی بس رو بیشتر از همه ماهی ها دوست دارم. ماهی سی بس با سویچ سس که اسپانیاییه و با آبلیمو درست میشه به همراه راکولا تبوله (بلغور خورد شده که با سبزی آرگولا قاطی میشه) سرو میشه.ماهی سی بس یه قسمتش کبابی هست و یه قسمتش با سس اسپانیایی سرو میشه. 
پاتای هم یه غذای اصالتا تایلندیه که رشته های نودل داخلش، رشته های برنجی هستن و به همراه میگو و سس تریاکی سرو میشه و بسیار خوشمزه ست. 
بن فیله یا فیله استیک که واقعا عالی بود تو دو قسمت بشقاب درستش میکنن. یک قسمتش نماد قسمت اروپایی هست و یک قسمتش نماد قسمت آسیایی. در قسمت اروپایی از ادویه ها و سس هایی که مربوط به شهرها و کشورهای اروپاییه استفاده میشه، و قسمت آسیایی از سس ها و ادویه هایی که مربوط به شهرها و کشورهای آسیایی هست استفاده میشه و تزئینش هم دو قسمت هست.
دسرهایی که در رستوران سلری ببک استانبول تیست کردیم موس بال، پوشه آرموت و روبی لیموناتا بودن که بسیار خوشمزه بود..
رستوران سرلی محیط آشپزخانه شون بازه و مشتری ها میتونن داخل آشپزخانه رو ببینن و نحوه درست کردن غذاها، تمیزی آشپزخانه و یا اگر خواستن با شف ها مستقیم صحبت کنن به راحتی بتونن.
آشپزخانه شون چهار فصله، بسته به این که هر فصل چه سبزی، میوه و... باشه در استانبول تغییر میکنه و به روز هست.
نکته ی دیگه این رستوران نان ها شون هست که تماما تو رستوران خودشون تهیه میشن و از نان های کارخانه ای استفاده نمیکنن.
مورد مثبت دیگه ای که این رستوران داره اینه که هیچگونه مواد افزودنی و مضری در غذاها و دسرها و... استفاده نمیشه و ارگانیک هستن مخصوصا منوی صبحانه.

@celerybebek
  • رستوران سلری ییک
  • رستوران سلری ببک
  • رستوران سلری ببک
  • رستوران سلری ببک

نظــرات شما

    نظری ثبت نگردیده است!