• رستوران اکبر جوجه گرمسار

 • آدرس: سمنان - سمنان - جاده گرمسار
چند سال پیش یه خیابون تو شمال دیدم که کلا همه رستورانها اسمشون اکبر جوجه بود. جالب بود که همه این رستورانها زده بودن که اکبر جوجه واقعی اینجاست!!!! خیلی برام جالب بود که این همه رستوران اکبر جوجه اصل وجود داشت اون هم تو یه خیابون. 
وقتی از تبریز برگشتم رفتم تهران و شب رو خونه موندم تا صبح راه بیافتم به سمت مشهد برای گذروندن تعطیلات در کنار خونواده. شبش امیر افشار زنگ زد و گفت که اون هم تهرانه و صبح قراره با هواپیما بره به سمت مشهد. با این تفاسیر قرار بر این شد که بلیطش رو کنسل کنه تا دوتایی صبح زود راه بیافتیم. 
صبح زود ساعتای ۱۲:۳۰ ظهر رفتم امیر رو برداشتم و دوتایی راه افتادیم به سمت مشهد. کلا همیشه تو راه مشهد جوری تنظیم می کنم که ناهار یا شام رو اکبر جوجه گرمسار بخورم. ساعتای یک بود که رسیدیم اکبر جوجه. کلی کامیون جلوش ایستاده بود وبا قانونی که همیشه رستورانهای خوب سر راهی جلوشون کامیون هست مطابقت داشت. بعد از کلی عکاسی از سر در و کامیونها رفتیم داخل و نشستیم. به محض نشستن امیر شروع کرد به عکاسی از میز صندلیهایی که خیلی هم جالب نبودن. کلا دیزاین داخلیش خیلی معمولی بود و یه رستوران بین راهی تمام عیار بود. کنار پنجره ها هم یک ذره مگسهای مرده بودن که معلوم بود چندین ماهی هست که تمیز نشده. البته خود رستوران تمیز بود و میزها پلاستیک یه بار مصرف داشتن که بعد هر بار استفاده تعویض می شدن. شاید هر کسی به چشش به کنار پنجره نیفته ولی حتما پیشنهاد می کنم که اونجا رو هم تمیز کنن...
تو سالن اول هم که مال افراد مجرد بود همه سر یک میز کنار هم می شستن و مهم نبود که هم رو می شناسن یانه. لژ خانوادگی هم که جدا بود.
چون غذاشون فوق العادس و قبلا هم غذاشون رو تیست کرده بودم خودمون رو معرفی کردیم تا اطلاعات دقیق تری بگیریم. عکس مرحوم حاج علی اکبر کلبادی به دیوار بود که سال ۱۳۲۷ اولین رستوران اکبر جوجه رو تو جاده قدیم گلوگاه با استفاده از جوجه های محلی راه انداخته بود. سال ۱۳۴۱ هم جاده سراسری شمال در گلوگاه افتتاح شد که حاج اکبر رستوران رو توسعه داد و به مکان جدید نقل مکان کرد که در حال حاضر از اون شعبه به عنوان شعبه مرکزی یاد می شه. از سال ۱۳۷۰ هم این رستوران شروع کرد به شعبه زدن در شهرهای مختلف. کلا اگر دنبال رستوران اصل اکبر جوجه هستین اول عکس مرحوم اکبر کلبادی رو پیدا کنین. 
ضمنا این رستوران تو نمایشگاه تکنوپل روسیه مقام سوم نوآوری رو کسب کرده بود و حتما علاوه برعکس مرحوم دنبال این تابلو هم باشید. 
به محض نشستن برامون ماست پگاه ۲.۸ درصد چربی گذاشتن که خوشمزه بود. پیاز و نون و سالاد و کوکا رو هم آوردن. سالاد خیلی جالب نبود واسه همین پیشنهاد می کنم به ماست و پیاز بسنده کنین. ۲ ۳ دقیقه بعد هم برنج با زعفران و جوجه ها رو آوردن. شروع کردیم به خوردن. رب انار معروفش رو می ریختم رو جوجه و با برنج و پیاز و ماست می زدم بر بدن. واقعا خوشمزه بود. طعمش با اکبر جوجه های دیگه ای که حالا می فهمم واقعی نبودن خیلی فرق می کرد. بعدش هم یکی از پرسنل مستر رو برد تو آشپزخونه تا با نحوه پخت جوجه ها آشنا بشم. جوجه ها تو دیگهای پر از روغن مشغول پخته شدن بودن و با آشپزشون هم کلی خوش و بش کردیم. بعدش هم با پرسنل باحالشون کلی عکس گرفتیم. 
هزینه هم ۱۷۰۰۰ تومان شد که امیر زحمتش رو کشید.
آدرس شعبه های اصلیشون رو هم پشت دستمال کاغذیها زده بودن که به شرح زیره:
 
شعبه مرکزی : مازندران، گلوگاه، بلوار امام رضا
گرگان، اول خط کمربندی
ساری کمربندی غربی، جنب پمپ بنزین مفیدی
بابل، کیلومتر ۳ جاده قائمشهر
آمل، میدان هزار سنگر، کیلومتر ۱ جاده بابل
۶- بهشهر، جنب ایستگاه ساری
خلیل شهر، روبروی کارخانه اکلیل تاب
نوشهر، بلوار اما رضا، جنب دریا سرا
فیروزکوه، کیلومتر ۴ جاده فیروزکوه به شمال
گرمسار، سه راهی حاجی آباد، جنب کارخانه یخ
قائمشهر، کمربندی فیروزکوه به تهران
ایزدشهر، بعد از پمپ بنزین، روبروی شهرک آینده سازان
جالب بود که تو راه مشهد ۵ تا اکبر جوجه دیدم که اصلا تو این لیست نبودن!!!! ضمن اینکه بعضیاشون با تیزهوشی خاصی یک کلمه به آخر اکبر جوجه اضافه کرده بودن تا بحث کپی رایت رو ..
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار
 • رستوران اکبر جوجه گرمسار

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!