• رضا لقمه

 • آدرس: تهران - تهران - خیابان جمهوری – خیابان میرزا کوچک خان (سی تیر به سمت شمال)- روبروی مدرسه فیروز بهرام- پلاک ۲۵
اختتامیه همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی با حضور آقای دکتر غضنفری وزیر بازرگانی و آقای دکتر مفتح معاون ایشون و آقای مهندس حکیم جوادی رییس سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد. تو این همایش مستر هم سخنرانی کرد و هم تندیس و لوح گرفت. حمید محمودیان از مشتریای کاسپید و حسین فلاحی از بچه های پیج هم بودن که چون ماشین مستر خراب بود قرار شد مستر رو برسونن. تو راه بودم که تصمیم گرفتیم به جای خونه بریم فلافل هفت چنار. تو راه بودیم که گفتم هفت چنار رو قبلا گزارش گرفتم و بریم رضا لقمه. قبلا زیاد شنیده بودم ازش و وقتی تو راه پیتزا داوود بودیم برای گزارش مغازش رو دیده بودم. البته دوربینم شارژ نداشت ولی بالاخره تصمیم گرفتیم بریم و یه خاکی بر سر برای دوربین بریزیم. رسیدیم و رفتیم داخل. مغازه به ۲ قسمت تقسیم می شد. یه طرف فقط جای نشستن بود که ۴ ۵ تا میز هم بیشتر نداشت و طرف دیگه محل پخت کبابای لقمه و سفارش غذا بود. یه میز هم داشت که ۳ تا صندلی بیشتر نداشت. ملت هم صف کشیده بودن برای سفارش دادن. محمود زحمت کشید و سفارش داد. ۳ تا کباب لقمه!!! ۲ تا دوغ و یک کوکا و ترشی سفارش دادیم که مجموعا ۲۶۵۰۰ تومان شد. تقریبا نفری ۱۰ تا کباب لقمه می شد. بوی کباب هم در فضا طنین انداز شده بود. یه ذره که خلوت تر شد با آقایی که پشت دخل بود صحبت کردم و اجازه گرفتم که عکس بگیرم از محیط و ... رفتم پشت دخل و با بچه های باحالی که در حال پخت کبابها بودن گپی زدم و ازشون عکس و فیلم گرفتم. اسماشون رسول و ابراهیم بود که قول دادم اسماشون رو تو گزارشم بیارم. یه قسمت هم بود که پله می خورد و می رفت تو زمین که تا اومدم عکس بگیرم شارژ دوربین تموم شد. فکر کنم آقا رضا راضی نبود واسه همین نشد. آقا رضا نبود ولی گفتن فردا میاد. عکاسی که تموم شد میزی که کنار آشپزخونه بود رو گرفتیم و نشستیم تا کبابا آماده بشه. دوربین رو هم زدم به شارژ که بتونم از غذاهاش عکس بگیرم براتون. کبابا آماده شدن. ۳ تا باکس ۱۰ تایی. پیازجعفری و کباب لقمه لای نون لواش نرمی لول شده بودن!!! خیلی خوشمزه بودن ولی باید این رو هم بگم که اگر مثل مسترغذای چرب و چیلی دوست دارین برین وگرنه خیلیا ممکنه خوششون نیاد به خاطر چربی. البته بعدش فهمیدم که اسمای دیگه هم براش گذاشتن مثل رضا دنبه و یه اسمی که نمی تونم بگم ولی وقتی شنیدم از خنده از چشام اشک میومد تا یه ساعت. اینم بگم که حتما ترشی رو هم بگیرین که با کبابش خوشمزه می شد. نونش هم خیلی نرم و باحال بود.
من ۷ تا تونستم بخورم ولی تا صبح خواب آقا رضا رو می دیدم(با اینکه تا حالا سعادت دیدنشو نداشتم) برای خانوما فکر کنم ۴ تا و آقایون ۶ تا کافیه. در حال خوردن بودم که یک دختر کوچولوی زیبا رو هم دیدیم که کلی براش شکلک در آوردم. اولش خندید ولی بعد سعی کرد به باباش مارو نشون بده که من پشت کبابا مخفی شدم که از باباش کتک نخورم. اونم یهو زد زیر گریه!!! 
البته بعضیا هم می گفتن که کیفیتش افت کرده که مستر چون قبلا تیست نکرده بود نمی تونه در این باره نظر بده. خیلیا هم می گفتن که عاشق اونجان و کلی از اونجا خاطره دارن. تاریخ تاسیسش هم ۱۳۳۰ بود که ۶۱ سالی از تاسیس اونجا می گذره. 
۲ تا هم شعبه داره که ما شعبه سی تیر رو رفتیم. اینم بگم که منوش فقط کباب لقمه هست و بس.
بعد از اینکه اومدیم بیرون یه کوچولو با فال حافظ اومد که گفت گشنشه! مستر هم ۵ تا رضا لقمه براش گرفت. امیدوارم روزی برسه که فقیری روی زمین نمونه. تو فال نوشته بود که زحمت زیادی کشیدی ولی احساس می کنی اشتباه کردی. باید بگم اصلا اینطوری نبود و پیدا کردن این همه دوست خوب نتیجه زحماتی بوده که واسه این کار کشیدم
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه
 • رضا لقمه

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!