• رستوران خان

 • آدرس: ۱۳-۱۵ Westbourne Grove, London W۲ ۴UA
بارون شدیدی میومد. حمید بورقی اومد هتل آقای جمشیدی که همو ببینیم. بعد از کلی کشتن دنبال پارکینگ تونست ماشین رو یه جایی پارک کنه. منم در این حین زنگ زدم هادی که اونم بیاد. دکتر شیروانی هم که رفت آرش رو بیاره و بعد بیاد دنبال آقای جمشیدی. بعد که همه جم و جور شدیم ۲ ماشینه به صورت دسته های ۳ نفره تقسیم شدیم. من و حمید و هادی یک ماشین و دکتر شیروانی، آقای جمشیدی و آرش با ماشین دیگه راه افتادیم به سمت رستوران خان که یک رستوران هندی بود. بعد از پارک خودروها همه جلوی در رستوران جم شدیم و آقای دکتر از همه پرسید که بریم رستوران هندی یا ایرانی. که همه رای به رستوران هندی دادیم. آخه تو ایران به اندازه کافی رستوران ایرانی می ریم و اینجا بیشتر دنبال تنوع هستیم تا خوردن غذاهای تکراری. همه رفتن داخل ولی من بیرون موندم تو بارون تا عکسای بیرون رستوران رو بگیرم. بارونم حال و هوای خاص خودشو داره ولی نه برای کسایی که تو لندن زندگی می کنن چون انقدر بارون می بینن که دیگه از هر چی بارونه بیزارن.
رفتم داخل و دکتر شیروانی که حسابی هم تحویلش می گرفتن(معلوم بود از مشتریای ثابت اونجاس) منو به صاحب رستوران معرفی کرد و به شوخی گفت که معرفیت کردم که غذای بهتری بهمون بده... منم با خیال آسوده شروع کردم به عکس گرفتن از همه چی. محیطش خیلی شیک و لوکس نبود ولی سر درای رستوران منو یاد بازی پرینس (Prince of Persia) مینداخت که بچگی آرزوی این رو داشتم که بتونم این بازی رو یه جورایی بخورم. تا نشستیم برامون استارتر آوردن که میکسی از ماست، چاتنی انبه، پیازخرد شده، ماست و زنجبیل و نعنا، ترشی آوردن که با نون همرو خوردیم. همگی خیلی تند بودن و ترشی و ماست و زنجبیل از بقیه بیشتر ولی همگی رو دوست داشتم و خوشمزه بودن. آقای جمشیدی و آرش و دکتر شیروانی سوپ دال هم خوردن که با عدس بود و خیلی هم خوشمزه. تو منو کلی قلب جلوی غذاها بود که به معنی غذای سالم بود و کم چربی و اگر V سیز بود به معنی غذای سبزیجات و یا مخصوص Vegeterian ها بود. رستوران هم از سال ۱۹۷۷ یعنی ۳۵ سال مشغول به کاره. غذاهای اصلی هم مستر بریونی با گوشت گوسفند(Lamb Beryani) سفارش داد که معرکه بود. برنجش قد کشیده بود حسابی و گوشت هم خیلی لذیذ بود. الان هم که دارم می نویسم راجع به این غذا، ضعف کردم و اشک از چشام سرازیر شد... هادی و آرش هر دو چیکن باتر گرفتن که با شیر سرد یا گرم درست می شه و بهش Murg Makhani هم می گن که با پودر چیلی، سیر،‌پیاز، مرغ بدون پوست و استخون، ماست و سبزی و ... درست می شه و خیلی خوشمزه بود. هادی با برنج و آرش با نان خوردن غذاشونو. برای آرش سیر نان آورد که یک مقدار شیرین بود. مستراز سیر نان آرش خیلی خوشش اومد ولی خودش خیلی حال نکرده بود. حمید هم که چیکن دو پیازی(Chicken Do Pyaza) گرفت که هر موقع اسمشو می پرسیدم تا دو ساعت همه می خندیدیم. برای این غذا چون ۲ تا پیاز استفاده می شه این اسم رو روش گذاشتن. حمید هم برنج با تخم مرغ گرفته بود که ترکیبش حرف نداشت. رستوران هندی زیاد رفتم ولی این رستوران از لحاظ غذا یکی از بهترین ها بود. آقای جمشیدی و دکتر شیروانلو میکس کباب گرفتن که ترکیبی از میگو،‌مرغ، گوشت گوسفند و کبک بود که میگو و گوشت گوسفندش خیلی خوشمزه بود ولی کبک و مرغ معمولی بود. نوشیدنی هم من Indian Summer گرفتم که ترکیبی ازلیمو، موز و کرم نارگیل بود که ترکیبی بینظیر بود و واقعا خنک می کرد آدمو. شرشره هم داشت که آدم رو می برد تو مدرسه و دهه فجر که کلاسمون همش شرشره بندی میشد!!! هادی منگو لسی گرفت که انبه با ماست بود و اونهم ترکیب معرکه ای بود. حمید هم که پشن فروت گرفت که قبلا راجع به این میوه صحبت کرده بودم. آرش کوکا و آقای جمشیدی و آقای دکتر شیروانی آب خوردن. یه نکته ای که همیشه تو انگلیس باید یادتون باشه اینه که آب باید Still Water بگیرید و نه Spark، چون آب گازداره و ما ایرانیا زیاد خوشمون نمیاد. غذا که تموم شد برامون دسر gulab jamun (گلاب ژامون) آوردن که خیلی خیلی شیرین بود و سریع دل رو می زد. البته حمید اسمش رو گلاب به روتون گذاشته بود. هه هه خیلی شبیه بامیه بود که یه ولرم سرو می شد. در مجموع عالی بود و خیلی خوش گذشت. 
آقای جمشیدی می خواست یواشکی حساب کنه که مدیر اونجا اجازه نداد و گفت دکتر شیروانی زحمتشو می کشه. آقای جمشیدی به شوخی می گفت که اینا همه عوامل دکتر هستن. 
اومدیم بیرون و من یواشکی از دکتر پرسیدم هزینه چقدر شد که باید تو گزارش بنویسم و ایشون محبت کردن و مستر رو بوسیدن و گفتن هزینش همین ماچ بود!!! به هر حال ایشون به مستر محبت داشتن و نگفتن که چقدر شد ولی منو هست که می تونین قیمت هاش رو ببینین. بازم لمب بریانیش رو تاکید می کنم که تیست کنین حتما.
این رستوران wifi هم داشت که به نظرم خیلی مفید بود.
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان
 • رستوران خان

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!