• کافه تهرون

 • آدرس: تهران - تهران - بهارستان، جنب متروی بهارستان، باغ موزه تاریخ مفاخر(نگارستان)
ساعت ۷ شب قرار ضبط رادیو داشتم. هر سری می رفتم استودیو ولی این بار گفتن قراره تو یه فضای باز که سمت بهارستانه این کارو انجام بدن. بعد از پیدا کردن جای پارک که به سختی هم انجام شد رفتیمباغ نگارستان که به دستور فتحعلی شاه قاجار در سالهای ۱۲۲۲ – ۱۲۲۸ هجری قمری ساخته شده. این باغ یه سری تالارها و عمارت های باشکوهی مثل عمارت دلگشا و تالار سلام و تالار قلمدان و چندین حوضخونه داره که در نوع خودش بینظیره. در این باغ رویدادهای تاریخی زیادی رخ داده که مهمترین اونها قتل میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی به دست محمد شاه بوده. در سال ۱۳۱۵ هم کتابخونه ای اونجا احداث شده که پروین اعتصامی زمانی به عنوان معاون این کتابخونه مشغول بوده.
 
وقتی از در وارد باغ شدیم آقای نگهبان بهمون گفت که باید بلیط ۳۰۰۰ تومانی بگیریم برای ورود ولی وقتی توضیح دادم برای ضبط رادیو اومدیم بهمون گفتن که نیازی به تهیه بلیط نداریم. رفتیم داخل. به قدری فضا تاریخی و زیبا بود که کلی ذوق کرده بودم. یک حوض پر از آب و باغی پر از درخت که پیاده رویی از وسطش رد می شد که پر گلدون های زیبا بود. کنار باغ یک کافه بود که به طرز بسیار زیبایی با میز وصندلیهای لهستانی تجهیز شده بود و موزیک کریس رآ هم در حال نواخته شدن بود. کنار کافه هم پر گلدون و شمع بود که فضای کافه رو رویایی کرده بود. وقتی از نگهبان راجع به کافه سوال کردم گفت همون کافه ای که چای میده ۵۰۰۰ تومان؟! که با ایشون سلفی گرفت مستر و رفتیم داخل کافه.
 
چون زود رسیده بودیم شروع کردم به انجام وظیفه و تیست کردن غذاهای کافه. اول منو رو آوردن و جلومون گذاشتن. منو شبیه دستمال بود برای همین وقتی جلوم گذاشته بودن متوجه نشدم که اون دستمال در واقع منو کافه بود. آش رشته گرفتم و سالاد و برای نوشیدنی هم شربت نسترن و بیدمشک و شربت لیمو نعنا سفارش دادیم. کل پرسنل جوون بودن و بسیار خوش برخورد و فکر می کنم این نیروی جوونی و شوق و اشتیاق کار اون فضا رو دوست داشتنی تر می کرد. آش رشته زیاد خوشمزه نبود و حبوباتش خیلی کم بود ولی سالاد خیلی خوشمزه بود. نوشیدنیها هم عالی بودن. ظرف ها و کاسه ها و لیوانا عالی بودن و سلیقشون حرف نداشت. ظرف سالاد چوبی بود و کلی حال داد. یه ظرف نون پنیر گوجه خیار با زیتون و لیمو هم آوردن که معرکه بود و با چای خیلی حال داد و حتما پیشنهاد می کنم تیستش کنین.
 
بعد هم که برنامه رادیو رو ضبط کردیم دو نفر بودن که مستر نمی شناختشون ولی با صدای خودشون فضا رو خیلی سنتی تر کرده بودن و کلا برنامه رادیو باحالی شد که نوروز قراره از رادیو تهران پخش شه.
 
هزینه ۵۶۰۰۰ تومان شد.
 
حتما برای دیدن این باغ موزه و تیست کافه تهرون در ایام نوروز(دوم نوروز به بعد بازن) به این مکان زیبا برید.
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون
 • کافه تهرون

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!