• رستوران کوبابا

 • آدرس: تهران - تهران - جردن، نبش خیابان گلخانه
ساعت ۹ شب با شهرام فخار قرار گذاشتیم بریم رستوران کوبابا. شهرام خیلی از این رستوران تعریف می کرد و می گفت یکی از بهترین هاست. چون شهرام رو خیلی خوب می شناسم می دونستم زودتر از ۱۰ اونجا نیست برای همین من هم ساعت ۱۰ شب قبل شهرام رسیدم اونجا! جلوی رستوران شبا راحت تر جای پارک پیدا می شه ولی اگر روز هم برید خود رستوران پارکینگ داره. از ورودی رفتیم داخل و داخل آسانسور روهام پسرکوچولوی خیلی بامزه ای رو دیدیم که مستر باهاش سلفی گرفت. 
از آسانسور که اومدیم بیرون خانمی که قبلا تو مانسون جردن کار می کرد به استقبالمون اومد و ازمون پرسید که آیا رزرو داریم یا خیر؟ که گفتیم منتظر آقای فخار هستیم. ورودی رستوران یه در شیشه ای برقی هست که اگر حواستون نباشه و وسط این در باشین خیلی شیک له خواهید شد جلوی در یک یخچال بود که توش پر چیزای خوشمزه بود. دوغ تو تنگ های خیلی خوشگل، مربای به خونگی ۲۲۰۰۰ تومان، پوره ریحون، مربای هویج ۲۷۰۰۰ تومان، چای دستچین سیاهکل ۳۰۰۰۰ تومان و چیزای خوشمزه دیگه ای که می تونستی تو یخچال یا قفسه های این رستوران پیدا کنی. چاقوهای زیبا و ترازوی قدیمی هم تو این قفسه ها گذاشته بودن که دکور رستوران رو خاص کرده بود. جلوی آسانسور هم صنایع دستی بود که یک تابلو بزرگ کنارش بود که روش از ایده ۰۰۹۸ گفته بود که هدفش جمع کردن کلکسیون طعم ها ی اصیل ایرانی و غذاهای اصیل ایرانی بود. روی دیوار هم نوشته بود که می تونی به این رستوران روی سایت trip advisor که یکی از سایتهای معروف گردشگری دنیاست امتیاز بدی. 
شهرام رسید و بهمون یک میز دادن که مستقر شدیم. رستوران شلوغ و بسیار محیط خوبی داشت. یک تراس بزرگ هم داشت که فکر کنم طرفدارای خاص خودش رو داره ولی ما ترجیح دادیم داخل سالن بشینیم. منو خیلی دیر به دستمون رسید و شروع کردیم به انتخاب کردن. موزیک هم سیمین غانم بود که گل گلدون رو می خوند و کلی موزیک پر خاطره ایه برای ما ایرانی ها. برای گرفتن سفارش هم خیلی دیر اومدن سراغمون. ازمون پرسیدن نمی خواین سفارش بدین؟ که به شوخی جواب دادیم خیلی دوست داریم اگر سفارشمون رو بگیرین. کلا سرویس دهی خیلی کند بود و شاید دلیلش شلوغی بیش از حد بود. برای استارتر: Meat Ball یا کوفته قلقلی گرفتیم که سس خیلی خوشمزه ای داشت. پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنین. نون میکس پنیر با سیر خیلی خوشمزه بود و شبیه پیده استانبولی دیزاین شده بود. سوپ روز که سوپ اسفناج بود و خیلی خوشمزه بود. البته انقدر قاشق رو دیر آوردن که شهرام سوپ رو سر کشید! دخترلوس که غذای معروف گیلکی هست با بادمجون و سبزی خالواش، چوچاق، گشنیز و نعناع درست می شه و توش آب نارنج یا آب انار ترش می زنن. کنارشم نون های کوچولو بود که شبیه پیتا برد بود که تو انگلیس زیاد می خوردم. سالاد میکس با سالمون و سس انار هم خیلی خوشمزه بود. نوشیدنیهایی که سفارش دادیم: آلوورا با لیمو و نعنا، بیدمشک و زعفران، لیموناد بود که همشون معرکه بودن. 
خصوصا بیدمشک زعفران که طعم خالص زعفرون داشت و خیلی خوشمزه بود. برای غذاهای اصلی شاورما (بیف) گرفتیم کهعالی بود. با لمب(گوشت گوسفند) که با مشد پتیتو(پوره سیب زمینی) و سس گوجه فرنگی سرو می شد و خیلی خوشمزه بود. آدانا کباب هم گرفتیم که گوشت بیف مرینیت شده بود که دورش کنجد داشت و خیلی خیلی تند بود و واقعا از تندی نمی شد خوردش. طعمش رو هم اصلا دوست نداشتم و اگر بخوام تنها غذایی که بهم اونجا نچسبید رو اسم ببرم همین آدانا کباب بود. در مجموع رستوران خیلی خوبی بود و فقط باید روی سرویس دهیشون کار کنن. موقع فاکتور آوردن هم انقدر دیر آوردن که شهرام کلی شاکی شده بود. هزینه ۳۳۰۰۰۰ تومان شد که شهرام زحمتش رو کشید.
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا
 • رستوران کوبابا

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!