رستوران یا غذایی که دوست داری جستجو کن

 • رستوران پاکستان

 • آدرس: آبادان - خوزستان - اول خیابان امام
صبح ساعت ۸ با شاهین جمشیدی(مجری باحال تلویزیون) پرواز داشتیم به خرمشهر, برای بازدید از فست فود آکواریوم که کنار رود کارون قرار داشت. شاهین ساعت ۷ صبح زنگ زد و گفت هواپیما رو نگه دار تا من برسم! یه لحظه فکر کردم اتوبوسه و باید هواپیما رو واقعا نگه دارم. ساعت یه ربع به هشت شاهین زنگ زد و گفت از پرواز جا مونده و مجبور شدم تنها به این سفر ادامه بدم. رسیدم خرمشهر. خیلی گرم بود. به محض ورود می تونستی آثار جنگ رو تو خیلی از ساختمونا ببینی. شهر محرومی که خیلی از ساکنین این شهر دیگه اونجا نیستن و همین موضوع باعث می شد دلت بگیره بدون اینکه این افراد رو دیده باشی. به نظرم کار افرادی مثل آقای میوه چین که میان و تو شهری که بهش تعلق دارن برای جوونا سرمایه گذاری می کنن,خیلی ارزشمنده. بعد از بازدید برای ناهار به اتفاق آقای روانشاد و آقای میوه چین رفتیم آبادان, رستوران پاکستان. رستورانی که مدیرش هم مثل اسم رستوران پاکستانیه. به محض پیاده شدن, آقای آدامس فروشی که خیلی هم باحال بود اومد و بهمون آدامس فروخت. خیلی بامزه بود. با لهجه شیرین آبادانی می گفت آدامس نعنایی نمی خوای با طعم آلووئرا و یا پرتقالی با طعم چغندر. که با همین تاکتیک بهمون آدامس فروخت. رفتیم داخل. 
محیط رستوران خیلی معمولی بود. کلا رستوران های خوزستان ظاهر شیکی نداشتن و به نظرم خیلی از این صنعت عقب هستن. رستوران پاکستان هم که یکی از معروف ترین ها بود از این قاعده مستثنی نبود. نشستیم و کلی از محیط عکس گرفتم. رستوران شلوغی بود و قدمتی شصت ساله داشت و از پدر مرحوم به پسر رسیده بود. فکر کنم اسم مدیر کنونی راجا هست چون وقتی سراغشو گرفتم گفتن خوابه رنج قیمتی غذاها بین ۹۰۰۰ تومان تا ۳۰۰۰۰ تومان بود که ماهی گرونترین و خورشت ارزونترین بود. خورشت بامیه, ماهی شوریده, قلیه ماهی و قلیه میگو گرفتیم. بامیه که اصلا خوشمزه نبود و قلیه ماهی و قلیه میگو خوشمزه بودن و خیلی تند. فقط اشکال قلیه ماهی این بود که ماهی از موادش جدا آماده شده بود. آب قلیه باعث می شه که ماهی لذیذتر و نرم تر بشه. 
ماهی شوریده هم خوشمزه بود ولی دیزاینش خیلی معمولی بود و نمکش هم کم بود. البته این غذاها رو خونه بپزن خیلی خیلی خوشمزه تر می شه. آبادانی ها شکم ماهی رو با حشو پر می کنن. حشو با پیاز رنده شده ،سیر رنده،تمبر هندی و ادویه جات و فلفل درست میشه. گاهی هم بهش شیره خرما اضافه میکنن که هم خوشمزه تر میشه هم سردیه ماهیو کمتر میکنه.کلا حشو کلمه عربیه که برای پر کردن شکم ماهی یا مرغ استفاده می کنن. آبادانیا ماهی صبور رو با حشو درست می کنن و بسیار لذیذه. بهترین نوع ماهی صبور متعلق به ناحیه بهمنشیر آبادانه. این غذا در گذشته تو تنور درست می‌شده، البته در صورت امکان در آبادان هنوز هم به صورت سنتی و در تنور درست می‌شه؛ ولی اگر تنور نداشتید روی زغال هم می‌تونین اونو درست کنین ولی حتماً باید ماهی با زغال حدود ۱۲ سانتیمتر فاصله داشته باشه که باعث خوشمزه شدن ماهی و جلوگیری از سوختن گوشت می شه. ماهی صبور نباید زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشه. کوچیکا زیاد تیغ دارن و بزرگا هم مغز پخت نمی شن. ماهی صبور بهتره نر باشه و تازه. 
اونایی که شکمشون مثل شکم مستر پف کرده نر هستن. ماهی صبور رو به هیچ عنوان سرخ نکنین چون بوی بدی تو خونه برای مدتها می پیچه. برنجشونم پاکستانی بود که مستر اصلا دوست نداره ولی به احترام اینکه اسم رستوران و صاحبش پاکستانی بودن چیزی نگفت. واسه همین پیشنهاد می کنم یک دوست باحال آبادانی پیدا کنین و برید خونش این غذاها رو تیست کنین. قلیه میگو بوشهریها هم حرف نداره. در مجموع خیلی خوش گذشت و شاهین جمشیدی ساعت ۵ بعداز ظهر رسید آبادان که جا داره از همین جا بهش خسته نباشید بگم
 • رستوران پاکستان
 • رستوران پاکستان
 • رستوران پاکستان
 • رستوران پاکستان
 • رستوران پاکستان
 • رستوران پاکستان
 • رستوران پاکستان

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!