رستوران یا غذایی که دوست داری جستجو کن

 • باغ رستوران کوهاب

 • آدرس: نطنز - اصفهان -
شب درست نخوابیدم. ۵ صبح رسیدیم اصفهان. بعد از ۴ ساعت سخنرانی تو اتاق بازرگانی اصفهان برای مدیران شرکت هسا, ناهار رو بریونی اعظم خوردیم. بعد ناهار خداحافظی کردیم و رفتیم به سمت تهران. من که گیج خواب بودم فرمون رو به عباس سپردم و خودم تخت خوابیدم. بعد که از خواب پریدم دیدم که بنزین نداره ماشین و عباس در نطنز به دنبال بنزینه. بنزین رو زدیم و تو پمپ بنزین عباس آدرس جاهای دیدنی شهر رو پرسید که کوهاب پیشنهادشون بود. شهر بسیار زیبایی بود و فوق العاده ساکت. با اتفاقاتی که افتاد حس یه آدم گمشده که به خاطر بنزین به یه شهر ناشناخته وارد شده رو داشتم. کوهاب رو پیدا کردیم. کاروانسرای کوهاب یا رباط کوهاب از زمان صفویه و رباطی در این کاروانسرای چهار ایوانی، دارای جلوخان و سردری با کتیبه سنگی به خط ثلثه که قسمتی از آن تخریب شده. این بنا از آجر، سنگ لاشه و ملات گچ نیم کوب ساخته شده است. کاروان‌سرای کوهاب در زمان شاه عباس اول توسط میرابوالمعالی برزرودی یکی از امرای مقرب و مجلس نویس شاه ساخته شده بوده. کنارش یه رودخونه خشک بود که ظاهرا به دلیل کم آبی بعضی روزا آب داره و یه کالسکه خوشگل که روش موبایل صاحب رستوران بود و یک چمدون هم پشتش. اسبی هم اونورتر در حال خوشحالی با خودش بود!
 
یخچال خالی در سوی دیگر بود و هیچ صدایی از هیچ جا در نمیومد و به نظر متروکه می رسید. تا اینکه از در رستوران وارد شدیم و کاملا شوکه شدیم. موزیک سنتی بسیار زیبا در حال نواخته شدن بود. دوچرخه ای قدیمی در گوشه رستوران, تبر و کلی چوب در طرف دیگر, درختان بسیار زیبا و چرخ خیاطی قدیمی, تلویزیون قدیمی, تنگ های قدیمی که داخلش آب انار و زرشک داشت و در کنار گلدونهای زیبا خود نمایی می کرد. فوق العاده بود. دو تا تنور هم داشت که یکی برای پخت نون بود که فعلا استفاده نمی شد ولی دیگری برای داغ نگه داشتن دیزی هایی بود که با دود ذغال گرم نگه داشته می شد. وقتی صاحبش رو دیدیم و پرسیدیم توریست هم زیاد میاد یا نه؟ دل خوشی از توریستها نداشت و می گفت ۲۵ نفر که میان ۳ تاشون چایی می خورن و ۲۵ تاشون می رن دستشویی! و ترجیح می ده که مهمونهای ایرانی داشته باشه تا خارجی. یکی از مشکلات گردشگری کشور هم همینه. وقتی می ری انگلیس یا فرانسه و ... می دونن چه جوری از یک گردشگر پول بگیرن ولی تو ایران نمی دونیم. در صورتیکه اگر ورودی می ذاشتن هر ۲۵ نفر اونجا چیزی میل می کردن و برای دیدن و عکس گرفتن هم پول می دادن. بعدش هم از مشتریاش گفت که افرادی مثل صاحب شرکت چینی زرین و کمیته امداد و ... هستن. نشستیم و برامون دوغ محلی تازه با نعنا, ماست چکیده محلی که با گل محمدی تزیین شده بود, سبزی تازه ای که بوی عطرش آدم رو گیج می کرد و به قول خودش بچه لیمو با فلفل سبز به صورت خیلی با سلیقه ای برامون آوردن. اولش که وارد شدیم با خودم گفتم غذاش نباید خوب باشه ولی بعد دیدن این صحنه کلی سورپرایز شدم. نون و ماست چکیدش حرف نداشت. عین ماستایی بود که قدیم می خوردیم. جدیدا که همه کارخونه ای شده و دیگه طعم گذشته رو نداره. برامون دیزی رو آوردن. نکتش این بود که کلشو با هم بار می ذارن و می گفتن که اینجوری خوشمزه تر می شه تا دونه ای بار بشه. نون خشک برای تیلیت و نون سنگک برای گوشت کوبیده هم آوردن. تیلیت که معرکه بود و با سبزی تازه کلا آدم رو به فضا می برد.
 
کباب کوبیده هم که با پیاز و گوجه و فلفل کبابی آوردن واقعا خوشمزه بود. گوجه هم طعم دیگه ای میداد! کلا یه لحظه رفتم تو فکر و یاد سبزی هایی که تو تهران مزه کاغذ می دن و گوشتی که اصلا طعم نداره و ... افتادم و آهی کشیدم و گفتم که ما هم زندگی می کنیم ... کلا ۳ جور غذا اونجا می دن که کشک بادمجون هم هست که تموم شده بود اونروز. دوغ هم که دیگه حرف نداشت و کلا روز بسیار خوبی رو برامون رقم زد. به طور جد پیشنهاد می کنم که برید و حالشو ببرید و برا سلامتی مستر که به خاطر شما مجبور می شه دو بار ناهار بخوره دعا کنین. هزینه ۳۳۰۰۰ تومان شد که ۱۵۰۰۰ تومان برا دیزی و ۳۳۰۰ تومان برا کوبیده بود. کشک بادمجون هم ۷۰۰۰ تومان بود
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب
 • باغ رستوران کوهاب

نظــرات شما

  نظری ثبت نگردیده است!